Warto wiedzieć
Według raportu Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej w 2015 r w USA przeprowadzono ponad 13.5 mln zabiegów kosmetycznych. Operacje stanowiły 7% wszystkich procedur (1.9 mln).
Według raportu Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej w 2014 r. w USA wykonano ponad 10 mln zabiegów kosmetycznych.
Od czasu ponownego dopuszczenia silikonowych implantów piersi na rynek amerykański przez FDA (Food and Drug Administration) w 2006 roku ich stosowanie rośnie w sposób wykładniczy.
Wyniki nowych, długoterminowych badań pokazują, że codzienne stosowanie kremów przeciw- słonecznych ma bardzo duży wpływ na przebieg starzenia się skóry.
Według opublikowanego niedawno corocznego raportu Amerykań- skiego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej (ASAPS) w ubiegłym roku w USA przeprowadzono ponad 11 mln zabiegów kosmetycznych. Operacje stanowiły 16.5% wszystkich procedur (1.9 mln) na pozostałe 83.5% złożyły się zabiegi niechirurgiczne. W porównaniu z rokiem ubiegłym ilość operacji estetycznych wzrosła o 6.5%.
Jak wynika z najnowszych badań Botox podany w zmarszczki międzybrwiowe wykazuje działanie antydepresyjne, utrzymujące się dłużej niż sam efekt kosmetyczny.
Zoperować się czy nie? Wiele kobiet zadaje sobie przez lata to pytanie zanim podda się operacji. Podjęcia decyzji nie ułatwiają obiegowe opinie w prasie i mity dotyczące operacji estetycznych.
Nie tak trudno wyobrazić sobie entuzjazm i impuls, pod wpływem którego ktoś decyduje się na wykonanie tatuażu. Przy odrobinie zastanowienia nie trudno jest też wyobrazić sobie w jaki sposób samo życie poprzez nowe znajomości, nowe związki czy nową pracę jest w stanie zmienić wydawałoby się wspaniały tatuaż w kłopot.
W prasie nie brakuje artykułów dotyczących zdrowej żywności i informacji na temat produktów, które zawierają antyoksydanty i inne substancje spowalniające starzenie się komórek. Równie ważne jak wzbogacanie diety o “zdrowe” produkty jest unikanie składników, które mają szkodliwe działanie.
Z uwagi na rosnąca popularność operacji intymnych wśród kobiet tematyce tej poświęcono osobny panel na ostatnim zjeździe Amerykańskiego Towarzystwa Chirurgi Estetycznej, który odbył się w kwietniu bieżącego roku, w Nowym Jorku.
Badania opublikowane niedawno na łamach Nanotoxicology zdają się potwierdzać stare powiedzenie: “nie wszystko złoto co się świeci”. Naukowcy z Uniwersytetu Stony Brook stwierdzili, że nanocząsteczki złota przyśpieszają proces starzenia się skóry i mogą prowadzić do powstawania zmarszczek.
Kolejne badania potwierdzają, że zmniejszenie piersi może znacząco poprawić jakość życia zarówno w kontekście emocjonalnym jak i społecznym.
Wyniki opublikowanego w sierpniowym wydaniu Aesthetic Surgery Journal artykułu pokazują znaczną poprawę jakości życia u kobiet, które poddały się zmniejszeniu piersi